menu
person

Колектив школи 

Адміністрація

 

Яківчук Андрій Анатолійович  - директор НВО №5

Паламарчук Валентина Костянтинівна - заступник директора з навчально-виховної роботи  початкових класів

        Болюх Антоніна Олександрівна  - заступник директора з навчально-виховної роботи

       Кондратюк  Ольга Степанівна - заступник директора з виховної роботи

        Бабій Оксана Володимирівна - заступник директора з  науково-методичної роботи

Педагогічний колектив - 75 вчителів

Учнівський колектив - 1100 учнів

 

 НАША ШКОЛА - НАША ГОРДІСТЬ
Кожна людина по-своєму розуміє, що для неї рідний край, її батьківщина… Ми  горді, що проживаємо на благословенній подільській землі. А наше місто Хмельницький для нас найкраще, наймиліше, бо тут гарно і затишно, тут є школа, про яку знає, мабуть,  весь світ - Навчально-виховне об’єднання №5 імені Сергія Єфремова міста Хмельницького (колишня назва – Хмельницька загальноосвітня школа №3).
Впродовж 140 років свого існування цей навчальний заклад став  рідною домівкою для численного покоління хмельничан.
Навчально-виховне об’єднання № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова є одним з найстаріших навчальних закладів нашого міста. У 1869 році в місті Проскурові  відкривається  Проскурівське двокласне училище, що  займається підготовкою державних чиновників. З того часу неодноразово змінюється назва, статус та місце розташування  навчального закладу, залишається  стабільним лише педагогічний колектив та головна мета  школи – формування  державотворчої  еліти.
Серед випускників школи-учасники Проскурівського підпілля, воїни-інтернаціоналісти,  заслужений художник України  іконописець Леонід Шерстенюк, лауреат Шевченківської премії  Павло Гірник, подільський  поет Володимир Олійник, В. Боголюбський - директор науково-дослідного хімічного інституту (м. Шостка), А. Парой - доктор технічних наук (м. Москва),В.Яновський-генерал; державники, лікарі і педагоги, науковці тощо. Серед вчителів є династії: Скибінська С.К. і донька Добровольська О.В., Делехівська Л.С.і донька Делехівська Л.В.
Школі пощастило в тому, що протягом всіх повоєнних років її очолювали компетентні, вмілі керівники, для яких педагогіка була життєвим покликанням. Таким пам'ятають тодішні учні Мефодія Павловича Зінуля, який працював директором з 1954 по 1960 рік. В 1961-1965 роках школу очолювала Алла Іванівна Гончар, яка запам'яталась учням пристрастю до туристично-краєзнавчої роботи.
Найдовше працювала директором Клавдія Максимівна Антонюк (1965-1984 роки). Це перша випускниця школи №3, яка  закінчила у повоєнні роки школу із Золотою медаллю. Її високий професіоналізм, спокійна врівноважена вдача сприяли створенню в школі здорової  доброзичливої  атмосфери,  яка  позитивно позначилась на ході навчально-виховного процесу.
З 1984 по 2001 рік директором школи працювала Ніна Григорівна Гуменюк. Ставши керівником колективу, вона почала реалізовувати свою концепцію етнопсихології та етнопедагогіки як основи відродження української нації та інших народів, що проживають на нашій землі. У школі почали діяти товариства і об'єднання, покликані  розкривати  справжню   історію  України, відроджувати національні традиції - "Просвіта", "Зарево". Розпочато активну співпрацю з міським товариством української мови ім.Т.Шевченка «Просвіта». Відкрито  етнографічний  музей  "Подільська оселя", оформлено зал "Україна - рідний край". Реалізуються програми "Великі українці", "Дух нації". За високу професійну майстерність Ніна Григорівна нагороджена грамо
тами Міністерства освіти і науки України, Грамотою Президії Верховної ради УНР.
З 1999 року ЗОШ №3   стала НВО №5. Завдяки співпраці з міським товариством "Просвіта", НВО №5 взяло участь в освітній програмі, що зв'язала місто Хмельницький і поріднене місто у Швеції - Крамфос. Було започатковано співдружність обох гімназій.
З 2001 року НВО №5 очолює енергійна, толерантна, невтомна трудівниця, вмілий керівник Світлана Луцькова. Виховання майбутнього покоління на традиціях минулого, на прикладі випускників школи, педагогів стало першим  обов’язком колективу сучасного НВО№5.  
  За період  роботи Луцькової С.Д.  відбулось оновлення школи. Сьогодні навчальний заклад має власну символіку (гімн, прапор, герб), сайт школи  та традиції. У 2009 році школа стала учасником Всеукраїнських проектів «Школа корисних звичок» та «Флагман сучасної освіти України».
У 2007 році навчальному закладу рішенням сесії міської ради присвоюється ім’я відомого громадського і політичного діяча Сергія Єфремова. 
В навчальному закладі діють  такі музеї: Проскурівського підпілля, «Подільська оселя»,  Історії школи ; діють дитячі організації «Барвінчата» (1-4 кл.), «Дивосвіт» (5-8 кл.), Гімназійний Парламент (9-11кл.), шкільне наукове товариство «Ерудит», клуби за інтересами; літературна студія, 
віртуальна газета « Ерудит», курси за вибором, факультативи, секції , гуртки  тощо.
В школі працює досвідчений педколектив.  Безцінним скарбом закладу є  вчителі, які продовжують свою трудову діяльність більше  40 років. Це Дзяткевич Л.С., вчитель історії та правознавства, Голонжка А.А. вчитель фізики, Будзінська М.І., вчитель математики, Гончарук Г.П., вчитель географії, Савчук Н.В., вчитель фізики, Гнатюк П.С., вчитель початкових класів, Гнатюк С. А., вчитель обслуговуючої праці, Дідик Л.І., вчитель англійської мови. Нещодавно  Скибінська Світлана Касьянівна , відзначивши 50-літній ювілей трудової педагогічної діяльності, пішла на заслужений відпочинок.
  Вчителі закладу з року в рік , вкладаючи усі сили і  знання, продовжують плекати майбутню еліту держави. Ось, наприклад, плеяда вчителів, завдяки яким серед учнів школи  щороку є значна кількість переможців та лауреатів  різноманітних конкурсів різного рівня :
Лариса Зав‘ялець, Галина Чабан, Вікторія Кальмучина , Лариса Делехівська , Майя Тернецька , Лідія Зикова , Антоніна Болюх , Оксана Добровольська, Ольга Грицина, Світлана Антонюк, Галина Кірашенко, Лариса Горбатюк.
     Щороку наші учні є призерами найрізноманітніших конкурсів та інтелектуальних змагань. Їх імена записані в книзі історії школи. Останні досягнення свідчать про те, що колектив НВО№5 впевнено крокує в майбутнє, славна історія школи не закінчиться, а буде примножена ще багатьма сторінками:
Білокриницький Віталій, Тимець Олександр, Кізіков Олексій, Кальмучин Дмитро, Саблук Олександра, Костовська Алла - стипендіати Хмельницької міської ради, Саблук Олександра - стипендіат Президента України (2010р).
 Савчук Любов та  Саблук Олександра є претендентами на призначення учнівської стипендії Хмельницької міської ради у 2011році.
  Велику роботу і постійно по військово-патріотичному вихованню молоді і школярів проводить Дзяткевич Лідія Семенівна, незмінний  керівник музею Проскурівського підпілля  з 1967 року. Загальний стаж роботи - 57 років, педагогічний-53.
З 1972 року працю
 
є вчителем історії та правознавства в НВО№5. За цей період  праці її ім’я і фото знаходились на Дошці пошани в обласному і міському відділі народної освіти.
У 1983 р. Дзяткевич Лідія Семенівна була обрана депутатом Хмельницької міської ради народних депутатів 
ХІХ скликання .У 1987 році за активну роботу в міській раді народних депутатів нагороджена за досягнуті успіхи в навчально-виховній діяльності Лідія Семенівна нагороджена трьома Грамотами Міністерства освіти України, грамотою обласного відділу народної освіти, грамотами міського відділу освіти, міськвиконкому.Почесною грамотою.
У 1988 році нагороджена значком «Відмінник народної освіти» ,у 1993 присвоєно звання «Вчитель-методист», у 2003р. нагороджена значком «Відмінник освіти України».
За останніх 15 років педагогічної діяльності щорічно на міських олімпіадах з історії та правознавства учні, яких навчала Дзяткевич Лідія Семенівна, отримували призові місця.
За військово-патріотичне виховання учнівської молоді музей і учні-екскурсоводи неодноразово нагороджувалися грамотами та цінними подарунками.
 У 2008 році шкільний музей  Проскурівського підпілля отримав звання «Зразковий».
Зав'ялець Лариса Володимирівна працює у навчально-виховному об'єднанні № 5 міста Хмельницького імені Сергія Єфремова з 1983 року. За цей час зарекомендувала себе знаючим, висококваліфікованим учителем німецької мови. Випускники Лариси Володимирівни є студентами і випускниками найпрестижніших навчальних закладів України та Німеччини. Не злічити численних подяк, які линуть з усіх кінців світу Ларисі Володимирівні. 
Її учень Білокриницький Віталій, випускник 2009 року, переможець олімпіад з німецької мови; за результатами ЗНО 2009 з німецької мови одержав 200 балів, за що був відзначеним іменним годинником Президента України. Саблук Олександра у 2010 році стала одночасно стипендіатом Президента України та Хмельницької міської ради. У 2010-2011 н.р. завдяки високій профісійній підготовці вчителем німецької мови Зав'ялець Л.В. учениця вже 11-А класу Саблук Олександра стала переможцем ІІ і І етапів олімпіади, а на Всеукраїнській олімпіаді 2011 року посіла ІІ місце.
У 2009, 2010 роках Лариса Володимирівна відзначена шкільною премією «Вчитель року», є володарем персональної премії Хмельницького міського голови С. Мельника.
Чабан Галина Дмитрівна,  вчитель географії. В навчально-виховному об´єднані №5 працює вчителем географії з 1993 р. Чабан Г.Д відізняється серед інших учителів досконалим знанням свого предмета, високою ерудицією, є майстром педагогічної справи.  У 2004 році присвоєно звання "
Вчитель методист". Відмічена Дипломами ІІІ ступеня управління освіти і науки обласної державної адміністрації у 2004 та 2005 роках. Досвіт роботи вчителя вивчений та узагальнений обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти та впров
аджений в практику роботи вчителя області. Учні Г. Чабан були призерами та переможцями міської олімпіади з географії (з 2000 по 2009 роки - 23 учні), обласної олімпіади (з 2000 - 2009 роки 7
 учнів), призерами ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії(2003, 2004, 2005 роки). У 2005 році двоє учнів вибороли ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі юних географів в місті Одесі. Учні Галини Дмитрівни є постійними учасниками конкурсів захистів учнівських наукових робір МАН. З 2002 по 2011 роки вони вибороли 12 призових місць на міському етапі МАН; 8 призових місць - на областному етапі МАН
7 учнів є призерами   конкурсів науково-практичних робіт, Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції «Мальовнича Україна» та «Краса і біль України». Експедиційний загін НВО№5 та його керівника Чабан Г.Д. було визнано переможцями та нагороджено грамотою обласного відділу освіти за напрямком «Скривджена земля». Галина Дмитрівна декілька років поспіль отримувала шкільну премію "Вчитель року".
Кальмучина Вікторія Володимирівна, вчитель  української мови та літератури.
Нагороджена Почесною грамотою МОН України. У 2009 та 2010 роках Кальмучина В.В. була переможцем шкільного конкурсу «Вчитель року»; володар персональної премії Хмельницького міського голови С.Мельника.
Протягом останніх п’яти років вчителька свій досвід презентує  шляхом відкритих уроків для вчителів області, виступами перед слухачами обласних курсів післядипломної педагогічної освіти. Вікторія Володимирівна є постійним членом журі різноманітних міських конкурсів та інтелектуальних турнірів.Учні Кальмучиної В.В. є призерами та переможцями конкурсів з предмету. За останні 5 років учні Вікторії Володимирівни посіли 35 призових місць з української мови та літератури. Учениця Кальмучиної В.В. Костовська Алла є стипендіатом Хмельницької міської ради 2010року.Вікторія Кальмучина  користується заслуженим авторитетом серед педагогічної громадськості  міста та області.
Учні і вчителі працюють над тим, щоб відродилася Україна, наше рідне місто, життя людей стало гідним. Без школи цих великих завдань не здійснити, тож хай живе і працює рідна школа ще довгі роки.   
Відзначивши 140-річний ювілей, НВО № 5 імені Сергія Єфремова продовжує свою справу.
Сучасна модель школи - це Школа Успіху, де твориться нація і її майбутнє, тому що, говорячи словами шкільного гімну,
«З нами Час, з нами Честь, з нами Бог!»

Якісний склад педагогічного колективу

"Вища категорія"           
43 педагоги
І категорія 11 педагогів
ІІ категорія 9 педагогів
"Спеціаліст" 11 педагогів
Мають звання: "Вчитель методист" - 20 педагогів
  "Старший вчитель"  - 7 педагогів
  "Відмінник освіти України" - 11 педагогів