Головна
Реєстрація
Вхід
  Вт
  16.07.2019
  11:23


Ви увійшли як Гість | Група "Гости" | RSS


Навчально-виховне об'єднання №5 імені Сергія Єфремова

міста Хмельницького                                                                                    

  Адреса:
м. Хмельницький
  вул. Володимирська 51
 тел. (0382)79-57-25
nvo5@ua.fmМеню сайту


Категорії розділу
Новини нашої школи [47]
Конкурси [4]
Привітання [18]
Новини освітянської ниви [36]


Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 442


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів 0
 Хімія 

Завдання з хімії

Розв'язки завдань надсилати за адресою: 

olimp_nvo5@ua.fm

7 клас

Задача 1. Коли Василь прийшов додому після одного з перших уроків хімії, то із здивуванням помітив, що його просто-таки переслідують хімічні процеси. Так, колір змінюють папір під пензликом з аквареллю, екран ввімкненого телевізора, бризки бруду, що висихають на черевиках; тепло виділяють сірник, що горить, батарея опалення та шкіра самого Василька; сира картопля відрізняється за смаком від смаженої, навіть якщо її вмочити в олію; бульбашки газу виділяються з пляшки «Кола», зі здобного тіста і з гарячої сковорідки, на яку потрапила вода. Зараховуючи всі ці явища до хімічних, Василь вирішив, що хімія – найважливіша наука, і, занедбавши всі інші предмети, зайнявся тільки нею. Яких помилок допустився Василь?

Задача 2. Випишіть окремо назви сумішей і чистих речовин: повітря, морська вода, кухонна сіль, сірка, мінеральна вода, горілка, питна сода, дим, цукровий сироп, столовий оцет, бронза, золото 375-ї проби. Укажіть, які суміші є однорідними (гомогенними), а які – неоднорідними (гетерогенними).

Герой Ж. Верна капітан Немо розповідав про склад морської води: «У ній міститься 96,5% чистої води, 2,67% натрій хлориду, а далі…».

А) Продовжте розповідь капітана Немо про склад морської води.

Б) Як добути з морської води чисту воду і чистий натрій хлорид (сіль)?

В) Як добути з морської води металічний натрій?                                           

8 клас

 Задача 1. В 100г крові людини  міститься в середньому 0,1г глюкози (С6Н12О6). Скільки молекул глюкози міститься в 1 краплі (40 мг)  глюкози?

Задача 2. Відносна молекулярна маса речовини у 10 разів більша за відносну молекулярну масу метану ( СН4). Масова частка Феруму в ній становить 70%, решта – Оксиген. Встановіть формулу речовини.

9 клас.

Задача 1.  Дати характеристику хімічних елементів № № 7,26, за їх місцем у періодичній системі та будовою атома за таким планом:

 І. Положення елемента в ПСХЕ: протонне число, номер періоду, ряд (парний або непарний), номер групи, вказати підгрупу (головна або побічна), що це за елемент — метал, неметал.

II. Будова атома: заряд ядра, роз­поділ електронів по рівнях і підрівнях, електронна фор­мула.

III. Сполуки елемента: склад вищого оксиду, гідроксиду, леткої водне­вої сполуки, їх властивості (підтвердити рівняннями реакцій).         

Задача 2. Дано  речовини: натрій; вода;  сульфур (VI) оксид; купрум(ІІ) оксид; розчин хлоридної кислоти. Використовуючи дані речовини та продукти їх взаємодії запишіть рівняння одержання:

а ) однієї розчинної основи;

б ) однієї нерозчинної основи;

в ) однієї  кислоти;

г ) одного гідриду металу;

ґ ) двох солей безоксигенової кислоти;

д ) двох середніх солей оксигеновмісної кислоти;

е ) однієї кислої солі оксигеновмісної кислоти;

є ) чотирьох інших простих речовин.

Вкажіть умови проходження запропонованих реакцій, назвіть утворені  речовини.

10   клас.

Задача1. Визначити маси розчинів натрій нітрату з масовими частками NaNO3 10% і 18 % для приготування 250г розчину з масовою часткою  12 %.

Задача2. Під час обробки суміші калій гідроксиду й калій гідроген карбонату надлишком хлоридної кислоти утворився калій хлорид масою 119,2г та газ об’ємом  8,96л. Скласти рівняння проведених реакцій та визначити масові частки речовин у вихідній суміші.

11 клас.

Задача1.  На 100км шляху легковий автомобіль затрачає приблизно 10л бензину (густина бензину становить 0,8г/см3). Який об'єм повітря у м3 (н.у.) необхідний для спалювання 10л бензину та який об'єм вуглекислого газу при цьому виділиться? Допускаємо, що бензин складається із н-гептану (20% за масою) і 2,2,4 – триметилпентану та повністю згоряє до вуглекислого газу і води.

 Задача 2. Хімічна сполука – газ, що містить Карбон (масова частка 85,7%) і Гідроген (14,3%). Зразок цієї сполуки масою 5,25г займає об’єм 2,8л за н.у. Визначте структурну формулу цього газу, якщо відомо, що він знебарвлює бромну воду.


Вхід на сайт


Пошук


Календар України. Українське ділове мовленняДрузі сайту


Copyright MyCorp © 2019