menu
person
 
Педагогічна майстерня «Формула успіху»
під керівництвом вчителя  вищої категорії, «Вчителя - методиста»
з багаторічним досвідом педагогічної діяльності
Вільчинської Тетяни Михайлівни

        Працюючи у школі вчителем початкових класів, випробувала безліч методів та прийомів роботи з дітьми. Постійно винаходити щось нове, випробовувати давно відоме, удосконалювати те, що вже вмієш – ось єдиний курс учительського життя. 

       Керуючи роботою педагогічної майстерні «Формула успіху», яка почала працювати в НВО №5 м. Хмельницького імені Сергія Єфремова з 2015 – 2016 навчального року, намагаюся створити атмосферу доброзичливості та взаєморозуміння між колегами початкових класів. Адже, кожен має свої надбання, свій досвід. Метою педагогічної майстерні є сприяння особистісному зростанню кожного педагога та прагненню до самовдосконалення, самореалізації.

 

      Людина наділена тими чи іншими якостями від природи. І лише від самої людини залежить, чи зможе вона їх використати, чи зможе стати успішною. Без будь – якої мети і прагнення до неї – не живе жодна людина, а тим паче – вчитель.

       Нещодавно у нашій педагогічній вітальні був проведений тренінг під гаслом «Шлях до успіху – успішний вчитель». Учасники тренінгу намагалися створити модель успішної особистості, побудувати сходинки до успіху. Мандруючи в уявному просторі за допомогою «машини часу», побували у школі майбутнього.

 

        Дійшовши висновку, що успіх породжує новий успіх, педагоги поставили перед собою мету знайти шляхи створення ситуацій успіху у навчанні молодших школярів. Адже, успіх у навчанні дитини сьогодні – це майбутній успіх у житті завтра, це удача в діяльності, досягнення бажаних результатів, суспільне визнання особистості.

 

       З педагогічної точки зору ситуація успіху – це таке цілеспрямоване, організоване поєднання умов, за яких створюється можливість досягти значних результатів у діяльності як окремо взятої особистості, так і колективу в цілому. Це результат продуманої та підготовленої стратегії і тактики колективу, вчителя, сім’ї.

       На тренінгу вчителі ділилися секретами свого успіху. Найвищих вершин досягають розумні, творчі люди. Тому важливо на своєму шляху не пройти повз скарбницю знань, щомиті черпати з неї скарби для самоосвіти та самовдосконалення.
 
       Наступним етапом роботи педагогічної майстерні є створення скриньки творчих ідей, думок, поглядів, вражень, досвіду педагогічної діяльності з проблеми створення ситуації успіху для молодших школярів на уроках та позакласних заходах. Шлях до успіху для багатьох починається саме у школі.
 
Формування предметних компетентностей

молодшого школяра засобами новітніх педагогічних технологій

      19 лютого 2014 року у нашій школі НВО № 5 м. Хмельницького ім. С.Єфремова  було проведено міський постійно діючий семінар вчителів початкових класів «Формування предметних компетентностей молодшого школяра засобами новітніх педагогічних технологій».

     Вчителі початкових класів ґрунтовно висвітлили теоретичний матеріал з даного питання. До відома присутніх було представлено теоретично-презентаційний матеріал з досвіду роботи вчителів початкових класів НВО № 5 м.Хмельницького ім. С.Єфремова, відеоролик «Здоров'язбережувальна компетентність молодшого школяра» та надано психологом школи Степановою І.О. практичні поради щодо когнітивного компонента в компетентнісному підході.

 

       

      Практичну частину включали відкриті уроки: природознавства, літературного читання, математики, які провели вчителі: О.А.Лошак (1-Б клас), Г.С.Данильчук (2-А клас), І.Л.Форостова (3-А клас), Т.М.Вільчинська (4-Б клас).

         

       

Результативність своєї роботи продемонструвала «Школа творчості», яка плідно працює уже декілька років серед учнів початкових класів під керівництвом вчителя Н.О.Король. Учні представили присутнім власні дослідження, інсценівку казки та ляльковий театр.

        

    


Впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти в НВО №5 ім. Сергія Єфремова

Семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи у початкових класах м. Хмельницького «Психолого-методичний супровід роботи вчителя на етапі впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти» було проведено 30.10.1012 року на базі початкової школи НВО№5 ім. С. Єфремова.

Учасники семінару мали змогу ознайомитися з управлінською діяльністю адміністрації у навчальному закладі, роллю психолога та логопеда на етапах вивчення та запровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, особливостями викладання англійської мови, результатами роботи творчої лабораторії «Запровадження галузі «Природознавство» у початковій школі», які розкрито у методичному посібнику.

Майстер-клас, проведений вчителями початкових класів спільно із спеціалістами природничих наук середньої шкільної ланки та відеоряд уроків у 1-их класах привідкрив секрети майстерності педагогів школи та їхню готовність до запровадження Державного стандарту початкової загальної освіти.

Хвилинкою духовності, яка є краплинкою у вивченні варіативної складової навчального плану, та підведенням підсумків завершилася робота семінару.

Але роботи – непочатий край,

Бо нива вчительська безмежна.

Лиш, господи, здоров’я дай

Й трудитись будем без обмежень.

Учитель завжди був взірцем,

Творцем нового починання.

Стандарт новий із вітерцем

Ми запровадим без вагання.

Фрагменти уроків у 1-их класах НВО №5